Akropolio Lankytojai / Vilnius / 2018-05-31 / xxxx417627

Skundai apie Ermitažą Vilniuje Ozo g. : 1000 skundų kasdien (25)
Ermitažas Vilniuje Ozo g. » Skundai, atsiliepimai, vertinimai, komentarai


Skundai apie Ermitažą Vilniuje Ozo g. rašomi kasdien, rašomi tūkstančiais, bet niekas jų neskaito.
Gal metas tą Ermitažą uždaryti, o jo vietoje atidaryti interaktyvų Zoologinį sodą. Proto pas gyvūnus tikrai daugiau, nei pas Ermitažo personalą.

Vakar 2018 gegužės 30 dieną 21 valandą mums taip ir pasakė Vilniaus Ermitaže : „Vat jums blankas, rašykite skundą, tik žinokite, jų vis tiek Ermitaže niekas neskaito, todėl geriau iš karto galite rašyti į skundailt.com, tada nors interneto vartotojai paskaitys“.
Taip pasakė patys Ermitažo darbuotojai.
Toliau dar įdomiau.
Ermitažo darbuotai pasiskundė mums, klientams, kad yra išnaudojami, eksploatuojami, kad Ermitažo vadovybė jiems nemoka, kad jie dirba po vieną salės darbuotoją ant penkių skyrių ir panašiai.
Nors objektyviai vaizdas susidarė visai kitoks.
Salės darbuotojai /darbuotojos nuolat trinasi po 2, po 3, nieko neveikdami/neveikdamos stovi ir plepa.
Klientai būriuojasi prie informacijos budelių, kantriai arba nelabai kantriai, laukia aptarnavimo, tačiau darbuotojai į klientus nulis dėmesio.
Kai pagaliau kas nors iš klientų prabils ir pareikalaus dėmesio, salės darbuotoja jam iš karto šaukia isteriškų balsu iš anksto išzubrintą frazę:
„ O jūs patys pabandykite čia padirbėti Ermitaže! Jūs, klientai, sąžinės neturite, mes čia išnaudojami, mums algos nemoka, o jūs, klientai, sąžinės neturite visai!“

Juokinga, bet faktas.
Panaši situacija nutiko mums vakar 2018-05-30.
Buvo apie 21 valandą vakaro. Tai reiškia visą valandą iki Ermitažo uždarymo. Prie sodo prekių skyriaus teko pralaukti gerą pusvalandį, bet niekas iš salės darbuotojų taip ir nepasirodė. Mums reikėjo, kad atmatuotų agroplėvelės. Primitina, kad klientai patys sau plėvelės atmatuoti negali, taip pat kaip ir sąskaitos patys sau išrašyti negali. Tam reikalinga salės darbuotoja. Kai pagaliau tokią darbuotoją suradome per apsaugos skyrių, pastaroji buvo labai nepatenkinta, kad „обнаглевшие клиенты/ išnagleję klientai“ išdrįso ją, didelė ponią, paprašyti, kad atmatuotų kažkokią plėvelę!
Minėta salės darbuotoja, anonimė, be jokio darbuotojo ženkliuko su vardu, rėkė: „Man liko pusvalandis iki uždarymo, aš jums nieko nematuosiu!”(pasakyta buvo rusiškai).

Pažymėtina, kad po mūsų stovėjo dar du vyrai, kurie atvyko žymiai vėliau, tačiau juos minėta darbuotoja aptarnavo ir net 24 metrus plėvelės atmatavo! Į mūsų pagrįstą klausimą, kodėl ji juos aptarnavo, o mus ne, minėta salės darbuotoja atrėžė: „А вы на их рожи посмотрите, они меня на куски порвут, если я их не обслужу“.
Darytina išvadą, kad einant į Ermitažą eilinis klientas turi apsiginkluoti, paimti su savimi porą „vyšibalų“ iš kalėjimo, nes kitaip salės darbuotoja kliento neaptarnaus.

Ar taip gaunasi pas jus, gerb. Ermitažo direktoriau?

Primintina, kad juridinis asmuo UAB Ermitažas, viešai skelbiantis apie savo paslaugas, teisine frazeologija kalbant, daro „viešąją ofertą“ , ir bet kas gali užsukti į minėtą Ermitažą, net ir likus pusvalandžiui iki uždarymo, bei paprašyti salės darbuotoją, kurį darbo metu dirbdama pagal darbo sutartį atstovauja juridiniam asmeniui UAB Ermitažui , kad minėta salės darbuotoja atliktų savo darbinės pareigas ir aptarnautų klientą.

Jei minėta salės darbuotoja diskriminuoja klientus, ir aptarnauja tik tuos, kurie jai asmeniškai kaip žmogui, patinka, ir neaptarnauja tuos, kurie jai nepatinka, ji ne tik nevykdo savo darbinių pareigų, bet ir pažeidinėja LR BK. Nes pagal LR teisės normas diskriminacija yra nusikalstoma veika.

Vienu žodžiu baigiasi tuo, kad minėta salės darbuotoja -anonimė iškėlė mums, klientams tikrąją isteriką (nors mes isterijos neužsakinėjome, o užsakinėjome agroplėvelę) ir ėmė šaukti visu garsu ant viso Ermitažo: „Jūs, klientai, sąžinės neturite! Ateikite padirbėkite už manę! Aš nuo pat ryto dirbu, man mažai moka, aš viena dirbu ant keturių skyrių! Pas mums nėra kam dirbti!“

Gerb. Ermitažo direktoriau, pas jus „nėra kam dirbti“, bet yra kam riekti darbo metu! Visą pusvalandį jinai rėkė, per tą laiką galima buvo 10 klientų aptarnauti.
Pas jus tikrai yra kam riekti darbo metu ant kliento! Riekti ant visos Akropolio parduotuvės!
Bet dirbti nėra kam.
Jūsų chamiška darbuotoja tvirtina, kad jūs jai mažai mokate.
O aš jai siūlau visai nemokėti.
Tol, kol ji nesuvoks, kad darbo metu ji turi būti jūsų įmonės veidu. Ir aptarnauti visus klientus sutinkant su savo pareigybine instrukcija.
Jūsų chamiška darbuotoja tvirtina, kad ji viena dirba „ant keturių“ skyrių.
Gerb. Ermitažo direktoriau, aš nežinau ir nenoriu žinoti, „ant kelių skyrių“ jin dirba, bet riekti ji sugeba ne ant keturių skyrių, o ant viso 110.000 m² ploto Akropolio pastato!
Ant jos art galima, ant tos isteriškos bobos!

Galu gale mums, paprastiems eilinėms klientams, dzin, kokie jūsų statutiniai ir nestatutiniai santykiai su jūsų įmonės personalu. Čia yra jūsų problema.

Kokio sušikto velnio, atsiprašant, mums, klientams, reikalingos jūsų darbuotojų bobų problemos! Kokio velnio jos skundžiasi mums, klientams, kad jūs, Ermitažo direktoriau, juos išnaudojate! Kodėl jos jums nesiskundžia?

Mes, žinai, ką padarome, tamsta Ermitažo direktoriau, o gi mes paprašysim studentelius, kad nufilmuotų į smartfoną visą tą jūsų parduotuvės bobų isteriką, kai jos riekia ant klientų, dėl to kad „jūsų įmonė jos išnaudoja ir algos nemoka“, o po to paleisim įrašą į youtube kanalą!
Proto mes aišku nei jums, nei jūsų darbuotojoms neįkrėsim, čia be šansų, bet nors studentai uždirbs honorarą iš youtube kanalo, o plati interneto bendruomenė galės pažvengti!!!

Primintina, kad darbuotos -isterikės tapatybės nepavyko išsiaiškinti iki galo. Turbūt čia Ermitažo komercinė paslaptis. Informacijoje 2018-05-30 apie 21.45 val. pasakė, kad “jos vardas gal Aneta, ir gal jos pareigos pardavėja, o jos pamainos viršininkė gal Erika, o gal ir ne“.

Gairės: Ermitazas Vilniuje Ozo g.
Skundo komentavimas
įrašykite šį Captcha image tekstą
Skaityti komentarus