Siuntejai / Panevėžys / 2017-04-16 / xxxx382551

Siuntiniai į Angliją UAB TORAS im. k 302975420 durnių ieško (1)
Siuntiniai į užsienį UAB TORAS: imonės kodas 302975420, PVM kodas: 100007436613 » Skundai, atsiliepimai, vertinimai, komentarai


Siuntiniai į Angliją UAB TORAS im. k 302975420 durnių ieško


Siuntiniai į užsienį UAB TORAS: imonės kodas 302975420, PVM kodas: 100007436613


Gerb. UAB TORAS Direktoriau,

It is with regret that we have to file you a complaint about a very poor quality service of your company UAB TORAS.

Below is the text of the complaint in your NATVIE LITHUANIAN language.

Šių metų balandžio mėn. 13 dieną, ketvirtadienį, iš mūsų s turėjo paimti siunti jūsų firmos atstovas pagal išankstinį susitarimą.
Laikas buvo iš mūsų pusės dar kartą patikslintas ir galutinai suderintas elektroniniu paštu bei telefonu.
Jūsų įmonės atstovai- dispečeriai mus įtikino, kad vairuotojas paims užsakymą iš mūsų durų.

Tačiau sutarta dieną vairuotojas man, klientei, paskambino, ir piktų balsu pakeltu tonu pareikalavo, kad aš pakviesčiau prie telefono vyrą, nes jis, atseit, su moterimis nebendrauja.
Toliau tu pačiu pakeltu tonu vairuotojas painiotai dėstė savo problemas, kurių esmė, kaip buvo galima suprasti, susidėjo iš to, kad jis turi techninių problemų su savo transporto priemone, o taip pat su kitais klientais, kurie jį „pavedė“ ir jis sugaišo su jais daug laiko, o jam laikas yra brangus, todėl jis reikalauja, kad mano „vyras pats sėstų į savo mašiną“ ir atgabentų mūsų siuntinį jam į jo buvimo vietą 15 km atstumų nuo mūsų gyvenamosios vietos adreso.

Atkreiptinas jūsų įmonės dėmėsis, kad tai grubus jūsų įmonės įstatų nepaisymas, o taip pat LR CK sutarties skyriaus atitinkamų straipsnių pažeidimas.

Apie tai buvo pranešta jūsų įmonės dispečerei tel. 8-632-97-999.

Po skambučio dispečerei vairuotojai vis dėl to sugebėjo atvažiuoti pats iki mūsų durų, tuoj pat, po 5 minučių, o jo transporto priemonė buvo, kaip ne keista, be jokių techninių problemų.

Reiškia, vairuotojas tiesiog „durnių ieškojo“.

Toliau.
Dėl pristatymo termino.
Dėl pristatymo termino vairuotojas paaiškino, kad prieš Šventės pristatymo terminas gali užsitęsti, ir gali užimti visumoje iki savaitės laiko.
Mes apie tai informavome gavėją, kad siuntinis jį pasieks kažkur po savaitės.

The tracking system jūsų imonės interneto svetainėje rodė kad š.m. balandžio 15 dieną, mūsų siuntinis buvo Braitone (it was in Brigiton), nors turėjo būti vežamas į kitą pajūrio miestą.

Statusas – paimtas. Ką reiškia „paimtas“? Tai reiškia „received“ – gautas?

Š.m. balandžio 16 d. mums paskambino nepažistamas neprisistatęs asmuo, iš savo numerio +37064024640, ir pradėjo riekti, kodėl mes nekeliame ragelio.

Minėtam asmeniui buvo paaiškinta, kad jei jis anonimiškai trukdys mums per šventes, mes kreipsimes į policiją. Mes neprivalome kelti anonimiškus skambučius, o jei asmuo skambina dalykiniu klausimu, jis privalo prisistatyti.

Po ilgų isidirbinėjimų, asmuo pasakė, kad yra UAB TORAS vairuotojas, kuris randasi Anglijoje.
Pažymėtina, kad savo vardo jis nepasakė, juolab pavardės.
Jis tik tai rėkė, kodėl gavėjas Anglijoje per Velykas nekelia ragelio, ir kodėl mes siuntėjai Lietuvoje per Velykas nekeliame ragelio.
Ar jis iš esmės psichopatas, ar tiesiog atšventė ir išgėrė per Velykas, mums nėra žinoma.

Ar gi negali lietuvis iš Panevėžio, būdamas Jungtinėje Karalystėje, išgerti per šventę? –
Aišku, gali, įstatymai to nedraudžia, reiškia, gali, tik kam ant kliento balsą kelt?

Nieko nesupratę iš minėto vairuotojo isterikos, mes turėjome vėl skambinti UAB TORAS dispečerei, ir iš jos sužinojome, kad siuntinis nepristatytas.

Mes savo ruoštu prisikabinome ir gavėjui Anglijoje, kuris informavo, kad joks vairuotojas jam neskambino ir jokių SMS ar elektroninių laiškų jis negavo iš UAB TORAS.

Mes suprantame, kad tai dar ir per anksti, nes į Angliją iš Vilniaus UAB TORO vežamas siuntinis iki 10 kg svorio, visada vežamas maždaug savaitę laiko. Ir kitų panašių firmų taip pat.
Savaitė – čia yra normalus „realus“ terminas, o ne reklaminis šukis tipo „tik pas mus, vos ne tą pačią dieną pristatome visur…“.

Apie tai galima pasiskaityti visuose interneto forumuose, tikruose forumuose, kur žmonės tiesą rašo, o ne UAB TORAS interneto svetainėje, kur jie patys sau rašo gerus „atsiliepimus“.

Siunčiant siuntinį žemės transportu su kurjerių tarnyba iš Vilniaus į Anglijos pietinę pusę (ir į Londoną) siuntinis pristatomas realiai per savaitę.

Pažymėtina, kad mes ir nereikalavome iš jų, kad būtų pristatyta per“ vieną dieną“.

Mūsų pretenzijos esmė kitokia.
Pirma:
1) siuntinio „tracking“ sistemoje turi būti aiškumas, o ne dviprasmiški žodžiai

2) Jūsų interneto svetainėje turi būti surašyti siuntos pristatymo realūs terminai


3) Vairuojas, kuris skambina klientui kaip UAB TORAS darbuotojas, turi prisistatyti, maždaug taip: „laba diena, mano vardas jonas, aš UAB TORAS vairuotojas, vykdantis jūsų užsakymą numeriu toks ir toks…“. It tik po to pradėti dėstyti faktinės aplinkybes, o ne iš karto kelti toną, anonimiškai rėkti, kodėl klientas per Velykas nekelia anonimiškų skambučių nuo visokių pijokų ir psichopatų. Raštingas vairuotojas turi parašyti SMS text message į gavėjo mobilų telefoną, kur vėl gi turi prisistatyti, kas jis toks ir iš kur, ir paprašyti, kad perskambintų. Gavėjas ne telepatas. Jis neprivalo visą savaitę kaip pririštas sėdėti namie ir net per Velykų dieną, ir spėlioti, „ar paskambins man šiandien UAB TORAS vairuotojas –anonimas, ar nepaskambins“.


Iš išdėstytų faktų visumos, mums susidarė įspūdis, kad vairuotojas anonimas, o gal ir visa firma UAB TORAS, vėl durnių ieško.

Tai, ka, mes turim dabar patys skubiai i UK vykti, kad vairuotojui-anonimui padeti, ar kaip?

Gairės: Siuntiniai i uzsieni UAB TORAS: imones kodas 302975420 PVM kodas: 100007436613
Skundo komentavimas
įrašykite šį Captcha image tekstą
Skaityti komentarus