Pilietis / Kaunas / 2005-04-14 / xxxx364015

VYRIAUSYBĖ nesilaiko Konstitucijos, o MEDIKAMS tai paranku (31)
» Skundai, atsiliepimai, vertinimai, komentarai

Atgavus nepriklausomybę, buvo patvirtinta Konstitucija, kuri garantuoja piliečiams nemokamą ir pilnavertį medicininį aptarnavimą. Tačiau šio straipsnio nenori prisiminti nei politikai laike rinkimų, nei seimo nariai, nei vyriausybės nariai, nei žiniasklaida.

Galima sakyti, kad jis labai neparankus valdantiesiems. Matyt, jie gauna pakankamai gerą medicininį aptarnavimą, gal ir turi lėšų už jį ir primokėti. Praktiškai, atgavus nepriklausomybę, medicinis aptarnavimas kasdien blogėja. Virsta tam tikra biznio ir pasipelnymo sritimi. Turiu galvoje visokias vaistų reklamas. Ar padės ar ne, įvairūs vaistai reklamuojami ir spaudoje, ir per televiziją.

Norint patekti pas gydytoją, reikia gerokai parodyti atkaklumo, na o gydytojas dažnai neturi laiko pakalbėt su ligoniu, daugiau dėmesio skiria receptų knygelei.

Vaistai nepaprastai brangūs, kažkodėl pigesnių vaistų niekas nenori užsakinėti arba ir gaminti.

Jeigu tenka gulti į ligoninę, tai reikia pirktis vaistus, net ir švirkštus, tvarsliavą.

Žinoma, numatomas medikų streikas tai aukščiausio laipsnio cinizmas pacientų atžvilgiu. Paprasčiausia noras pralobti. Juk praktiškai jau daugelį metų jie streikuoja, lyginant su medicinine priežiūra, kuri buvo iki nepriklausomybės laikų.

Tokia savoka kaip šeimos gydytojo yra nesąmonė. Nežinau, kad koks nors gydytojas rūpintusi apie šeimos sveikatą. Jeigu jie gauna vidutinį atlyginimą 1600 Lt, tai yra labai puiku. Kitų sričių specialistai dirba gal dar ir ilgesnį darbo laiką, o tokių atlyginimų toli gražu negauna.

Man atrodo, kad medikai vietoj streiko turėtų daugiau iš valdančiųjų reikalauti, kad butų užtikrinama Konstitucijos garantuojama pacientų nemokama medicininė priežiūra. Bet tai jiems kažkodėl visai nerūpi. Jie tik rūpinasi, kad kuo brangiau viskas būtų, ir viskas mokama.

Gairės:
Skundo komentavimas
įrašykite šį Captcha image tekstą
Skaityti komentarus